تبلیغات
::فتو آرت - Photo Art - Professional Tutorials, Downloads and Images - درباره فیلم "بابل"::
درباره فیلم "بابل"

سلام.
دیروز فیلم "بابل" رو دیدم. یکی از فیمهای اسکاری امسال.
فیلم بابل محصول سال 2006 ساخته ی آلخاندرو گونزالس‏ اینیاریتو، کارگردان فیلم 21 گرم.

Babel Poster

روایت این فیلم درباره چهار ماجرای مختلف از سه نقطه ی متفاوت جهانه. اگر فیلم "21 گرم" رو دیده باشید میتونید حدس بزنید که کارگردان، چهار ماجرای مختلف فیلم رو به چه زیبایی به هم مربوط کرده. البته تو این فیلم دیگه خبری از فلاش بک های پی در پی و تدوین گیج کننده ای که در فیلم "21 گرم" میدیم نیست.
ماجراهای فیلم که تو مراکش، آمریکای جنوبی و ژاپن اتفاق میفتن، با وجود متفاوت بودن، ولی به صورت عجیبی به هم ربط پیدا میکنن. بخش هایی از این فیلم صحنه های شاهکاری داره که هر کدومش یه مساله مهم و حیاتی رو شرح میده که انسان امروزی باهاش درگیره.
به نظر من این فیلم تمام قید و بندهای کلیشه ای و مسخره ای که تو خیلی از فیلمهای معروف هالیوودی میبینیم رو از بین برده. حتی در صحنه آخر فیلم، زن و مردی که به ایوان آپارتمانشون رفتن، تا از اونجا به منظره ی نور باران شهر شلوغ نگاه کنن(!)، همون پدر و دختری هستن که یکی از پایه های داستان فیلم اند و با وضعیت غیر عادی و حتی ناراحت کننده کنار هم ایستادن.
من عقیده دارم این فیلم بازیگر نقش اول نداره، چون هر کدوم از ماجراهایی که تو این فیلم برای هر کس اتفاق میفته، به اندازه ی خودش مهمه. ولی "برَد پیت" به عنوان یکی از بازیگران اصلی این فیلم، با وجود اینکه زیاد جلوی دوربین ظاهر نمیشه، ولی با این حال خیلی خوب از پس نقشش بر اومده.
این فیلم موسیقی بسیار زیبایی هم داره که تاثیرگذازی فیلم رو چند برابر کرده. بخشی از موسیقی فیلم رو در لینک زیر گذاشتم که میتونید دانلود کنید و گوش بدید.


The Music Size: 185 K

جایزه هایی که این فیلم از جشنواره های مختلف کسب کرده:
نامزد دریافت 6 جایزه اسکار از جشنواره اسکار 2007 که فقط موفق به دریاف یکیشون شد. اسکار بهترین موسیقی متن.
عنوان بهترین فیلم در جشنواره گلدن گلوب.
جایزه ویژه به همراه تقدیر از کارگردان در جشنواره کن.
در مجموع پیشنهاد میکنم که این فیلم رو ببینید چون حقیقتا ارزش دیدن رو داره.


لینک این مطلب نوشته شده به قلم محمدحسن آزادگان در چهارشنبه 23 اسفند 1385 | موضوع: دانلود , نظرات ()