تبلیغات
::فتو آرت - Photo Art - Professional Tutorials, Downloads and Images - آموزش مراحل تصویر سازی از سیب توسط Illustrator ::
آموزش مراحل تصویر سازی از سیب توسط Illustrator
نرم افزار Illustrator، یکی از کاربردی ترین ابزارهای گرافیکه که خیلی کم شناخته شده. ولی باید گفت برای گرافیست ها و افرادی که به گرافیک علاقه دارند خیلی کاربردی و حیاتیه و به نوعی میشه گفت این نرم افزار، دست راست Photoshop است.
به نظرم آشنا شدن با ابزار ها و محیط یک نرم افزار گرافیکی بر پایه وکتور، به گرافیست کمک میکنه تا با نگاه دیجیتالی و رایانه ای به عناصر نصویر نگاه کنه. همونطوری هم که همه مطلع هستید (!) تصاویری که به صورت وکتور ساخته میشه محدودیتی برای تغییر اندازه ندارند، و این مزیت بزرگی است نسبت به نرم افزارهای پیکسلی، بخصوص برای گرافیست هایی که با طراحی های محیطی و چاپ بنر سر و کار دارند.
حالا...
اگر در خاطرتان باشه، چند وقت پیش تصویر یک سیب رو ساخته بودم و عرض کرده بودم این تصویر از پایه در نرم افزار Illustrator ساخته شده. حالا شیوه مراحل اولیه ساخت این سیب رو در این نرم افزار آموزش خواهم داد.

آموزش نرم  افزار Adobe Illustrator

(برای این آموزش باید زمینه کار با نرم افزار Adobe Illustrator را داشته باشید)
سطح آموزش: مقدماتی


روش ساخت:
1. پرونده جدیدی باز کنید و ابعاد رو در حدی انتخاب کنید که فضای کافی برای کار داشته باشید. در اولین مرحله، تصویر کلی سیب رو مجسم کنید و با ایجاد تغییر در سطح یک دایره (با ابزارهای Pen tool یا Warp tool) یک فرم ساده و کلی، با رنگ مناسب برای سیب بسازید.


2. توسط ابزار Mesh tool محدوده های رنگی و سایه روشن های سیب را تعیین کنید. Mesh tool مناسب ترین ابزار برای رنگ آمیزی سطوح در یک نرم افزار برداری است.


3. برای اینکه سطح کار زیاد شبکه ای و پیچیده نشه، من یک سطح دوم برای این قسمت به وجود آوردم و رنگ های جدید رو به کار اضافه کردم.


بعد از این مراحل این تصویر رو  خواهید داشت:


4. یک سطح باریک و نامنظم شبیه چوب سیب بسازید. بهتره که این سطح رو هم با Mesh tool درگیر سایه روشن کنید.


5. در این مرحله بازتاب نور روی سطح سیب رو به کار اضافه کنید (به جهت سایه ها توجه کنید). برای این کار یک دایره معمولی اضافه کنید و اطراف اون رو با Pen tool و Warp tool نامنتظم کنید تا طبیعی بنظر برسه. بعد از مسیر زیر فیلتر Gaussian blur رو به سطح دایره بدید تا اطرافش محو بشه
Menu: Effects > Blur > Gaussian blur


6. حالا سایه سیب را طراحی کنید. مثل مرحله 1، یک سطح ساده با رنگ تیره را برای این کار طراحی کنید. من با تغییر فرم یک دایره، توسط ابزار های Warp tool  و Pen این فرم رو ساختم. توجه کنید که اندازه سایه و خود سیب باید هماهنگ باشه.


7.  باز هم از فیلتر Gaussian blur استفاده کنید تا اطراف سایه را محو کنید.


در آخر هم تمام لایه ها را در محل خودش قرار بدید.
بعد از طی مراحل بالا نتیجه کار چیزی شبیه این خواهد شد


امیدوارم از آموزش استفاده برده باشید.
در فرصت مناسب، مراحل تکمیلی ساخت سیب دیجیتال رو اموزش میدم.

لینک این مطلب نوشته شده به قلم محمدحسن آزادگان در چهارشنبه 15 مهر 1388 | موضوع: فتوآرت , نظرات ()